Grupė Bitutės

2019-2020 m.m.

Dzirum, dzirum
Zum, zum, zum
Lekia bitė su medum.
Kam neši medutį, kam?
Bzz, meškučiui ir vaikam.
Ne bet kam…
Tik labai geriems vaikams.

„Bitučių“ grupėje saugiai ir laimingai gyvena 21 vaikas: 9 mergaitės ir 12 berniukų. Vaikus šįmet ugdo  auklėtojos Antanina ir Laima. Šio amžiaus vaikams svarbu, kad kiekviena diena darželyje teiktų pažinimo džiaugsmą, turtintų dvasinį pasaulį, žadintų teigiamas emocijas. Didelį dėmesį skiriame vaikų kalbos ugdymui, sveikatingumo ugdymui, džiugiems vaiko atradimams ir spontaniškai kūrybai. Grupės aplinka skatina vaikus kūrybiškai veikti, žaisti bendrauti pasirenkant draugus.

Bitutės auga vis didyn!


2018-2019 m.m.

2019 m. gegužė

 Šie mokslo metai „Bitučių“ grupės vaikams buvo žaismingi, įdomūs, kūrybingi: išmokome kirpti, plėšyti, spalvinti, dekoruoti, lipdyti, dainuoti, šokti, bendrauti, dalintis žaislais, skaičiuoti, lyginti daiktus, užjausti, paguosti, pagelbėti, mylėti, švęsti  šventes , dalyvauti projektuose.

    Spalio  mėnesį  „ Bitučių“ grupėje buvo vykdomas projektas  „Skanios spalvos“. Projekto tikslas – pažinti, skirti ir pavadinti daržovių ir vaisių spalvas, suteikiant daugiau žinių apie sveiką mitybą. Tėveliai su vaikučiais į grupę sugužėjo su daržovėmis ir vaisiais įvairių spalvų. Veiklos metu dekoravome obuoliuką, kriaušę, citriną, bananą, morką. Iš suneštų daržovių ir vaisių gaminome mišraines, jas ragavome. Ragaujant aptarėme daržovių ir vaisių skonį bei spalvas. Šis projektas vaikams buvo naudingas: lydėjo gera nuotaika, įtvirtinome spalvas bei patyrėme naujų potyrių.

     Projektas „Pirmoji vardo raidelė“. Projekto metu vaikai visą savaitę keliavo po raidžių pasaulį. Stengėmės plėsti vaikų suvokimą kaip įvairiapusiškai galima pažinti raides (liečiant, piešiant,, matant, ieškant panašių daiktų aplinkoje). Skatinome vaikų kūrybiškumą dekoruojant raideles įvairiomis technikomis. Vaikams ypač

patiko kirpti, klijuoti, dekoruoti ir jas lipdyti iš plastilino. Šiuo projektu siekėme įtvirtinti vaikų turimas žinias, įgūdžius ir gebėjimus. Tobulėjo jų kūrybiškumas, gebėjimas priimti naujoves ir gebėjimas atsakingai bei susitariant su draugais dirbti drauge. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų žaisdami ir kurdami.

   Visus mokslo metus  mes dirbome su kūrybinės veiklos užduočių knygele „YGA -GA!“. Atlikdami užduotėles vaikai lavino smulkiąją motoriką, plėtojo kalbinius įgūdžius, išmoko išgirsti, susikaupti, susipažino su mus supančių formų įvairove, bendravo su pašėlusia kumelaite YGA ir geriausiu jos draugu smalsiuoju gandru GA!  Patyrė daug gerų emocijų.

Išmokome draugauti, gražiai elgtis su draugais.  Dalyvavome „ Pelėdžiukų“ grupės vaikų išleistuvėse, padovanojome nuotaikingą šokį ir šiltą, nuoširdų apkabinimą. Džiaugiamės vaikų geru lankomumu, aktyvumu, žingeidumu. Norime padėkoti  visos šios  grupės tėveliams už supratingumą,  geranoriškumą.

                         Linkime šiltų orų, puikių atostogų ir gausybės nuotykių!

                                                                    Grupės auklėtoja  Antanina.

 


2019-03-14

Pirmą kartą šiemet į būrį susirinko visa gausi „Bitučių“ grupė!

Paaugę nuo rugsėjo, trykštantys energija, gebantys žaisti ir po vieną, ir grupelėse, ir net tokiam vienam gausiam bei gražiam būryje!


2019-01-31

Šiomis dienomis rytai džiugina kaip niekad! Vaikai ir užvakar, ir vakar, ir šiandien džiaugėsi sniegu, krintančiom snaigėm iš dangaus, pasakojo, čiauškėjo, kad pagaliau sulaukė tikros žiemos, kaip smagu buvo čiuožti einant į darželį, kokius batų padų pėdsakus paliko, kiek džiaugsmo patyrė!..  Nors snaigės nesiliovė kritusios iš dangaus, tai neišsklaidė vaikų noro būti gamtoje, žaisti su sniegu, risti sniego kamuolius, lipdyti besmegenius, sniego statinius, mėtytis sniego gniūžtėmis, važinėtis rogutėmis.  Žiemos malonumai ir smagumynai galėtų dar niekur nepabėgti!

 


Iš „Ežiukų“ grupės „atskrido“ 21 paūgėjusi „bitutė“: 10 mergaičių, 11 berniukų.

Šioje grupėje visus metus gilinsim žinias, žaisim, sportuosim, draugausim! Mums padės auklėtojos Antanina ir Zina. Dideli pagalbininkai bus mūsų tėveliai. Vykdysim projektą „Skanios spalvos“ ir kasdien auginsim save 18-oje pasiekimų sričių.

Bitutės nuo senų senovės – darbštuolės, tad ir „Bitučių“ grupėje tokie būsim: darysim tik gerus darbus!

 2017-2018 m.m.

2018-05-02

Keliavome savam mieste, ieškodami pirmųjų pavasario  žiedų! Grožėjomės magnolijų žiedais prie Pakruojo seniūnijos, baltai žydinčiomis vyšniomis,  geltonais forsitijos krūmų žiedais, stebėjome pienes pievoje ties užtvanka…

Nenusakomas grožis!

Toliau kelionę tęsėme pakabintu „beždžionių“ tiltu ir užsukome į vaikų biblioteką. Ten visiems akys apraibo nuo knygų gausos! Radome ir sau patinkančių. Prisiekėme ateityje lankytis bibliotekoje, nes ten yra ne tik knygų, bet ir žaislų. O už vienų bibliotekos durų tetos  bibliotekininkės parodė ir lėlių teatro kambarėlį.  Tikrai prašysime tėvelių, kad mus čia atvestų!

Po gražios kelionės nusprendėme, kad mūsų Pakruojį jau tikrai aplankė pavasaris!


2018-03-08

„Opa opa opa,

Išgydykit mums slogą“…

Kokteiliai – jėga ir sveikata! Plakėme dviejų rūšių kokteilius: pienišką vanilinį su braškėmis bei žaliąjį „pavasarinį“ kokteilį iš daugybės sveikų daržovių (brokolių, špinatų, rabarbarų, moliūgo, avokado, bananų…). Ir nors prieš plakant to „žaliojo“ kokteilio nenorėta, galiausiai įsitikinom, kad jis tikrai skanus!!! Gi pieniškas itin maloniai nuteikė gomurį – tikras skanumėlis!


2018-02-08

ŠIRDELIŲ IŠ SPALVOTŲ KAROLIUKŲ RECEPTAS. 4 STIKLINĖS MILTŲ; 1 STIKLINĖ DRUSKOS; 2 STIKLINĖS ŠILTO VANDENS.

 SUMINKYTI TEŠLĄ; SUVOLIOTI KAROLIUKUS; 2-3 VAL. IŠDŽIOVINTI ORKAITĖJE; NUDAŽYTI: GELTONAI, ŽALIAI, RAUDONAI; SUVERTI ANT JUOSTELĖS. O TADA…
VALIO!!! JAU TURIM KAROLIUKŲ VĖRINĮ IR KIEKVIENAS –  PO NUOSTABIĄ LIETUVIŠKĄ ŠIRDELĘ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO 100-MEČIUI!!!

2018-02-02

Mažais žingsneliais artėjame prie atkurtos Lietuvos 100-ojo jubiliejaus. Mums svarbu gerai pažinti savo miestą. Būtent todėl visus metus ir vykdome savo grupės projektą „Aš čia gyvenu!“. Sausio 31-ąją susiruošėme  aplankyti Pakruojo miesto seniūniją.  Čia dirbantieji rūpinasi miesto ir jame gyvenančių žmonių gerove, Pakruojo švarinimu ir gražinimu. Dabar jau tikrai žinosim 🙂


2017-11-22

„Bitučių“ grupės projektas „Aš čia gyvenu“ tęsiasi.

Autobusu vykome į Linksmučių medelyną. Ten vaikai pamatė ir sužinojo, kaip užauga medeliai ir kiek ilgai metų metus reikia laukti, kol suoš dideli medžiai.

Ekskursija Pakruojo miesto upės Kruojos pakrantėmis: vaikai sužinojo, kur yra Žemynos mokykla, Atžalyno gimnazija, bažnyčia. Bažnyčios šventoriuje susitikome su draugais iš „Varpelio“ darželio. Surengėme draugiškas bėgimo varžybas. Šaunumėlis, buvo smagu!

2017-10-17

Mes vis daugiau susipažįstame su savo miestu Pakruoju. Šiandien lankėmės Sinagogoje – vaikams patiko įspūdingi piešiniai ant lubų. Ėjome per „beždžionių“ tiltus, žiūrėjome, kaip teka upė Kruoja… Linksmiausia buvo sveikatingumo parke – čia ne tik mankštinomės, bet ir siautėme rudeninių lapų jūroje!

2017-10-16

„Bitučių“ grupės vaikai tęsia projektinę kelionę, norėdami kuo geriau pažinti savo gimtą kraštą. Jau prieš išvykdami į Naisius sužinojome, kad mūsų tautos istorijoje žaltys į namus atnešdavo laimę, o ten nuvykę tas žinias patvirtinome. Sustojome senųjų baltų arenoje, kur stūkso galingos senovės dievų skulptūros, prigludome prie Perkūno, Velnio, Laumės medinių skulptūrų, stabtelėjome prie iš akmenų sudėliotų Gediminaičių simbolių, stebėjome triušius saloje ir išsidūkome užbėgdami ir nusileisdami nuo kalno! Buvo išties smagu! Grįžtant namo ir miegelis suėmė…

2017-09-01

Vėl rugsėjis! „Į „Bitučių“ grupę „suskrido“, susirinko 19 vaikučių. Turime 12 berniukų, 7 mergaites, atėjo 3 nauji draugai – Saulė, Pijus, Domas. Džiaugiamės, kad ir šįmet būsime viename gražiame, draugiškame rate!

Visi gyvenam skirtingose vietose, tad šiais metais įgyvendinsime projektą „Aš čia gyvenu!“. Jo tikslas – pažintis su Pakruojo miestu, įžymesnėmis vietomis. Mums svarbu žinoti savo adresą, gyvenamosios vietos ypatumus, džiaugtis ir didžiuotis naujai atrastais dalykais, įdomybėmis…

Pirmoji projekto „Aš čia gyvenu!“ pažintis – su Pakruojo dvaru. Pripildėme savo žinojimą naujais dalykais: dvaro pastatų pažinimu, parko medžių gausa, pavadinimais, susitikimu su ten gyvenančiais gyvūnais, bičių gyvenimo stebėjimu, žvakių gamyba ir kt. Dar svarbu – galėjome būti drauge 🙂2016-2017 „Bitučių“ mokslo metai

2017-02-01

Trečias – paskutinis – projekto „Gardu kaip du medu“ etapas:

  • Suruošėme sveikatą stiprinančių vaisių ir daržovių stalą.
  • Užauginom „čipoliną“ ne tik su „plaukais“, bet ir su „barzda“ – matavom svogūno laiškus ir šaknis. Ragavom, uostėm, apibūdinom skonį ir kvapą. Supratom, kad svogūno laiškai ir česnakas yra jėga – gripas mums taps nebaisus!
  • Saugiai sutarkavome  nevirtas morkas ir virtą buroką. Ragavom – skanu!

Stiprūs ir sveiki augsime, jei neužmiršime valgyti vaisių ir daržovių!


2016-11-17

Toliau vykdome projektą „Gardu, kaip du medu“. Šiandien  grupėje vyko projekto tęsinys „Kas namelyje gyvena?“. Visi draugiškai ieškojome sėklų, kauliukų gyvybės slyvoje, avokade, apelsine, obuolyje, vynuogėse. Lyginome kauliukų, sėklų dydį, kietumą, formą. Ragavome, uodėme. Buvo gardu! Visų skoniai – skirtingi! Sužinojome, kad iš kiekvienos sėklos, kauliuko gali išdygti ir išaugti augalėlis. Iš obuoliukų ir cukinijos sėklų darėme darbelius – ne taip lengva, kaip atrodo! Eksperimentuosime – daiginsime avokado kauliuką ir lauksim rezultato!


2016-10-31

Kai daugelis aplinkui šventė Helovyną, „Bitučių“ gr. vaikučiai – linksminosi! Jų veidukai atspindėjo įvairius personažus. O kiek buvo juoko, kai vaikų grimasos keitėsi: tai linksmos, tai piktos, tai rimtos…


2016-10-14

Vykdome projektą „Gardu, kaip du medu“. Jau įgyvendinome smagų pirmąjį etapą.

Vaikai susipažino su daržovių (bulvės, burokėlio) forma, savybėmis, nauda.

Pirma patirtis: lupo, pjaustė, buroku dažė pirštukus, lūpytes, žandukus. Leta, Agailė patars ir savo mamytėms lūpas dažytis su burokėliu 🙂

Bulvė kalbina buroką:

– Tau visai, brolyti, bloga –

Šeimininkė bėga, skuba,

Ji įmes tave į sriubą.

Opa-pa, opa-pa,

Bus labai skani sriuba.

Taip ir padarė virėja Diana!!! Lankėmės virtuvėje, matėme didelį katilą, kuriame kunkuliavo burokėlių sriuba. Oi, visų akytės išsiplėtė, pamačius tiek daug sriubos!!!

O kokie gražūs mūsų darbeliai iš bulvyčių ir burokėlių štampukų! Pamatykit ir pagirkit!!!


 

2016-10-07

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gimtadienis“Pasveikinom Tijuką su ketvirtuoju gimtadieniu!


 

2016-09-28

Šauni diena „Bitučių“ grupėj!

Ryto ratą  drauge su vaikais pradėjome smagia dainele ir energingu ėjimu! Siurprizai – visad laukiamiausi! Šįkart ant mūsų stalo puikavosi… jau gerai pažįstamas kaštonas su  spygliuotu „nameliu“, mišku kvepiantis raudonviršis ir… KAŽKAS NAUJO IR NETIKĖTO! Ši miško dovana – dar nepažįstama „Bitutėms“. Auklėtoja Edita nudžiugino vaikus PUMPOTAUKŠLIU (ypač juokinga, kad jį liaudiškai galima pavadinti… „kukurbezdaliu„…)! Pažinimą su šiuo grupės „svečiu“ tęsėme palaikydami rankose, apžiūrėdami, apibūdindami, pauostydami, palygindami ir… vėliau kieme susprogdindami! Dabar jau žinome: taip pumpotaukšlis kartu su dulkių kamuolėliais išbarsto sporas. Jonas net du kartus klausė, ar tikrai toks grybas auga miške, Agailė visaip stengėsi jį užuosti, o Letą nustebino po sprogimo likęs tik beformis kotas… Pačią paskiausią tvarką padarė  Paulius: visas jau pažinto grybo išbarstytas sporas ir šiukšleles iš kiemo sušlavė 🙂


2016-09-01

Gyvename viename „avilyje“ – grupėje „Bitutės“!

Nors esame visi beveik vieno amžiaus, bet skirtingų charakterių, gebėjimų, norų! Kiekvienas turim slaptą norą, kurį, tikimės, metų bėgyje atskleisti ir įgyvendinti.

„Bitučių avilyje“ šįmet gyvena 18 smalsių, aktyvių ir draugauti norinčių vaikučių: 7 mergaitės -„bitutės“ ir 11 berniukų – „bitučiukų“. Juos visus globoja „bitės motinėlės“ – auklėtojos Edita ir Virgilija bei jų padėjėja Albina.

Mūsų laukia linksmybių, kūrybos, draugystės ir… gerų norų išsipildymo metai!

dscn7461


2015-2016 „Bitučių“ mokslo metai

2016-05-03

Pagaliau sulaukėme saulės spindulių, džiaugsmingoms šėlionėms išviliojusių į darželio kiemą!


2016-04-04

Šv.Velykos baigės – karpėme „oliziukui“ plaukus ir formavome šukuoseną! Saulutė džiugina – pavasario ženklai grupėje jau aiškiai pastebimi!


2016-02-29

Paskutinė žiemos diena kaip tik tinka grupėje, ant palangės, auginto derliaus dorojimui! Beveik prieš mėnesį pačių vaikų įmerkti vandenin svogūnai vešliai sužaliavo, skatindami  ragauti!

Buvo smagu sumuštinius patiems paruošti, labai skanu ragauti bei gera dalintis! Visi žinom, kad tai – sveika! Ir visiems užteko!


2015-12-09

Mūsų grupėje svečiavosi Eriko mamytė! Kaip geroji fėja atnešė įvairiausių ruošinių, grožybių iš popieriaus atvirukų gamybai. Su mamytės pagalba gaminome gražius Kalėdinius atvirukus! Ir tai dar ne viskas! Mamytė Laura prikepė mums skanių – skaniausių sausainėlių su nuotaikingomis raidelėmis! Ačiū jai!


 

2015-11-16

Lipdėm molio raides – labai patiko!

Auklėtoja Antanina negalėjo atsidžiaugti nuoširdžiu vaikų susidomėjimu ir gerom emocijom!


 

2015-09-22

Rudenį jau galim nuimti savo Žaliosios dėžės derlių!


2015-09-22

Šiandien darželyje nosis visiems raitė malonus kepamų rudeninių obuolių kvapas! Kiekvienas buvom svarbus: ne taip paprasta buvo išgremžti obuoliuko vidurį, pridėti į jį skanios varškės. Tiek daug naujų dalykų: kodėl būtina patepti skardelę, kokių reiktų obuolių, iš kur pirkti produktus, kiek tai kainuoja, kokioje orkaitėje kepti, kiek laiko tas trunka ir t.t. Užduotėlė vaikams: parduotuvėje pasmalsauti, kiek kainuoja varškė?..

Beje, virtuvėje pamatėme, kokiuose dideliuose puoduose kunkuliuoja viso darželio vaikams verdama sriuba!


2015-09-01

Mes, ,,Bitučių“ grupės vaikai, per vasarą paūgėjom, pastiprėjom ir Rugsėjo 1-ąją džiaugsmingai, nuotaikingai nusiteikę suskridom į ,,Saulutės“ darželį. Mums šįmet jau visiems sukaks penkeri metai! Prarasime pirmuosius pieninius dantukus, susipažinsime su raidelėmis, mokysimės užsirašyti savo vardą, kursime sugalvotas istorijas, piešime gyvūnus, žmones, daug žaisime ir turėsime begalę fantastiškiausių sumanymų! Kursime ir draugausime, vadovausime, bet nepralaimėsime! Būsim vieningi kaip viena didelė šeima!

DSCN2937


 

2014-2015 „Bitučių“ mokslo metai

2015-05-11

Gegužį pasitikom kaip tikros bitelės – pasodinome Žaliąjį savo daržą (aptikom slieką!), kasdien džiaugiamės pienių pieva (net piešinius su pienėm gražiai išdailinom!), o kieme nenustygstam, lenktyniaudami dviratukais!


Po žingsnelį, patyliukais,

Su varveklių lašeliukais.

Vis pavasaris arčiau…

Brinkstant pumpurus mačiau!

Debesys neužleidžia vietos pavasariui: lietus vis merkia mūsų kiemą ir pievelę,  tačiau mūsų noras būti sveikais, užsigrūdinusiais labai didelis! Kasdien stengiamės išbėgti į kiemą su spalvotais skėčiais ir pabraidyti po balas išmargintais guminukais.

„Vandens mes nebijom, tam esame pasiruošę! Mūsų nuotaika gera!“ – vieningai tvirtina „Bitučių” grupės vaikai!

2015 m.balandžio 1 d.


KAS RYTĄ SU TĖVELIAIS

MES SKRENDAM Į DARŽELĮ,

NES MUMS, „BITUTĖMS“, ČIA KARTU

BUS GERA, LINKSMA IR SMAGU!

DSCF5204

Mes, „Bitučių“ grupės vaikai, esame žingeidūs, aktyvūs, bendraujantys, klausinėjantys, pasakojantys įvairias istorijas ir kitus įspūdžius!

Į grupę šįmet „suskrido“ 22 vaikai: 14 mergaičių, 8 berniukai. Grupės pagrindą sudaro 2010 metais gimę vaikai, todėl ugdymo turinį individualizuosim, atsižvelgiant į šio amžiaus vaikų raidos ypatumus, vaikų poreikius ir gebėjimus.

Mūsų grupėje – puikios sąlygos  vaikų visapusiškam ugdymui: vaikai rinksis stalo žaidimus, bus aktyvūs kūrybiniuose – vaidmeniniuose žaidimuose, domėsis vis pasipildančiais naujais žaidimais,  klausysis skaitomų pasakų ir patys jas seks… Sukursime daug puikių darbelių, miklindami savo pirštelius kerpant, klijuojant, lipdant, piešiant ir t.t. Būsim itin aktyvūs veiklos kambarėliuose! Gebam tikrai daug!

Žaisime ir draugausim, kalbėsime ir tarsimės, paisysim susikurtų grupės taisyklių, didžiuosimės pasiekimais, laimėjimais, mokysimės išmokti ir… augsim kaip viena didelė šeima! O augti mums padės šaunieji TĖVELIAI, auklėtojos ANTANINA, JOANA, auklėtojų padėjėja BIRUTĖ, veiklos kambarėlių auklėtojos ir visas didelis darželio gyventojų būrys!

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-11-08