Grupė Ežiukai

2019-2020 m.m.

Rugsėjo 1d. į „Ežiukų“ grupę susirinko 20 mišraus amžiaus vaikų. Iš jų – 6 mergaitės ir 14 berniukų. Jauniausias – Tadas, jam 3 metai ir 3 mėn., vyriausias – Evaldas, jam 4 metai ir 6 mėn. Iš namų į grupę atėjo Evaldas.
Visi „Ežiukai“ – unikalūs, nepakartojami, turintys savąjį charakterį, ieškantys naujų atradimų savoje grupėje, veiklos kambarėliuose, visoje darželio aplinkoje, taip pat savitai turintys „aštrių spygliukų“. Didelį dėmesį skirsime vaikų emocinio intelekto ugdymui. Kursime teigiamas ir džiugias akimirkas, organizuosime kuo įvairesnę veiklą, skatinsime saviraišką, žadinsime vaikų smalsumą, palaikysime aktyvumą ir judrumą. Mums, kaip ir visam darželiui, svarbus darnumas, taupumas, gebėjimas taupyti, mylėti, saugoti gamtą, jos išteklius.
Savo grupės gyvenimo patirtimi dalinsimės su vaikų tėveliais – bendrausime ir bendradarbiausime.

2018-2019 m.m.

2019-05-28

Paūgėjom, sustiprėjom, žaist visi drauge pradėjom!

Ridikėlių priauginom –

Jais visi pasivaišinom!

Mokslo metai greit praėjo –

Vasarėlė atskubėjo!


Baltas baltas ir minkštutis

ar tikrai švarus sniegutis?..

Išėjus į lauką, visus vilioja paragauti baltučio sniego. Ištirpinę sniegą pamatėme labai daug nešvarumų! Gal kitą kartą, išėję į lauką, jo nebelaižysime?.. Atspėkite, ar taip bus?.. Šiuo stebėjimu papildėme savo vykdomo projekto „Mūsų draugas – vandenėlis“ žinias.


„Ežiukų“   burbuliukai projektėlyje „Mūsų draugas – vandenėlis“:


„Ežiukų“ grupėje šįmet – 18 vaikų.  7 iš jų – jaunesnio amžiaus. Grupėje draugauja 8 mergaitės ir 10 berniukų.

Esame visi skirtingi ir turime aštrius spygliukus. Tapsime draugiška Ežių šeimyna!

Sieksime sužinoti, pažinti ir džiaugtis drauge!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


2018-11 mėn.

„Ežiukai“ – darbininkai! Grupėje ir kieme judam, krutam, nesustojam 🙂2017-2018 m.m.

2018-04-06

Penktadienis nuo šiol – kokteilio diena! Mums buvo smagu ir naudinga! Gėrėme pieno kokteilius su braškėmis ir mėlynėmis. Gardu!


2017-11-10

Kasdien augam ir vis daugiau pažįstam aplinkinį pasaulį! Aktyviai veikiam, žaidžiam ne tik grupėje, bet ir kieme!

Jau pavyksta patiems rengtis, autis batukus, žaisti susibūrus į grupeles ir po vieną, lankytis veiklos kambarėliuose, dalintis, bičiuliautis ar net spręsti staiga kilusius barnius 🙂 Mums svarbu dieną pripildyti džiugesiu ir geromis emocijomis!


2017-09-01

Šįmet iš pačių mažiausiųjų – „Viščiukų“ grupės –  į „Ežiukų“ grupę atpuškavo net 21 „ežiukas“! Grupėje – 9 šaunios mergaitės: Emilija, Andrėja, Karina, Radvilė, Augustė, Viltė, Goda, Ema, Estėja, ir 12 smalsių guvių berniukų: net trys Arnai, Dagnius, Dinas, Kajus, Rokas, Grantas, Rapolas, Vilius bei dvynukai „ežiukai“ Ainis ir Joris. Su vaikais drauge visad būsim dvi auklėtojos – Antanina ir Zenė. Mūsų grupės bendruomenėje – ir šaunieji tėveliai: pagalbininkai, dalyviai, klausytojai, draugai!..

Šių mokslo metų mūsų tikslas: formuoti pažinimo, savarankiškumo, bendravimo ir kitus įgūdžius, turtinti žodyną, stiprinti ryšį su gamta bei šeima. Dar labai svarbu – gebėti būti drauge ir linksmai, su dideliu džiaugsmu kiekvieną dieną patirti vis naujų dalykų!

Tam, kad stiprėtų mūsų kasdieniai įgūdžiai ir lydėtų geros emocijos, visus metus vykdysim grupės projektą ,,Tvarkingi rūbeliai – gražūs vaikeliai“.

Sieksime pokyčių 18-oje pasiekimų sričių:

 1. KASDIENINIO GYVENIMO ĮGŪDŽIAI.
 2. FIZINIS AKTYVUMAS.
 3. EMOCIJŲ SUVOKIMAS IR RAIŠKA.
 4. SAVIREGULIACIJA IR SAVIKONTROLĖ.
 5. SAVIVOKA IR SAVIGARBA.
 6. SANTYKIAI SU SUAUGUSIAISIAIS.
 7. SANTYKIAI SU BENDRAAMŽIAIS.
 8. SAKYTINĖ KALBA.
 9. RAŠYTINĖ KALBA.
 10. APLINKOS PAŽINIMAS.
 11. SKAIČIAVIMAS IR MATAVIMAS.
 12. MENINĖ RAIŠKA.
 13. ESTETINIS SUVOKIMAS.
 14. INICIATYVUMAS IR ATKAKLUMAS.
 15. TYRINĖJIMAS.
 16. PROBLEMŲ SPRENDIMAS.
 17. KŪRYBIŠKUMAS.
 18. MOKĖJIMAS MOKYTIS.

Daug spygliukų aš turiu, kas tik puola tam turiu 🙂

 

 2016-2017 „Ežiukų“ mokslo metai

2017-05-05

Apkabinimai ir nesurepetuotas, bet iš visos širdelės plaukiantis sveikinimas – mūsų MAMYTĖMS 🙂

2017-02-09

„Ežiukų“ grupės vaikučiai žingsnelis po žingsnelio vykdo savo projektėlį „Vienas du, vienas du, augti didelis žadu!“ ir siekia dar rugsėjo mėnesį užsibrėžto tikslo sveikai ir saugiai augti. Kasdienėje veikloje, žaidimuose, pasikalbėjimuose, pasakų sekime, darbeliuose, emocijose, apsikabinimuose – visur mūsų grupėje ryški ir girdima fizinės ir emocinės sveikatos nauda.

Gi visai neseniai, žaismingai nusiteikę, pasitelkdami į pagalbą svarstykles sužinojome, koks mūsų svoris, o ūgio matuoklė padėjo sužinoti, kiek mes paaugome! Grupėje vyko tikra noro sužinoti atrakcija! Rapolas sumanė pasverti šuniuką, Inesa – mylimą žaislą ponį… Šį žaidimą tęsėme kasdien, nes vaikams tai teikė teigiamas emocijas, skatino sugalvoti vis naujų dalykų, daugiau valgyti – juk svarbu būti sunkesniam ir didesniam už kitus!

Matavome, lyginome savo delniukus, pėdutes, darydami antspaudukus lape. Vaikams šis būdas taip patiko, kad net patys ėmė drąsiai teptuką ir dažė savo pėdutes!

Žiemos laikotarpiu ir į mūsų grupę dažnai nelaukiami atslenka slogos, kosulio ir kiti niekam tikę virusai, todėl, kad saugotume savo ir kitų sveikatą, nusprendėme pasidaryti česnakinius pakabukus, kurie sustiprintų mūsų imuninę sistemą ir apsaugotų nuo slogos. Neužtenka tik uostyti – dar reikia česnakus nulupti, atskirti skilteles, apžiūrėti, dažnai keisti, kad stiprus ir virusus naikinantis kvapas būtų kuo stipresnis. Mūsų dar mažoms rankelėms – tai dideli darbai!

Daug gerų emocijų suteikė svogūno ir česnako sodinimas į žemę, svogūno merkimas į vandenį palyginimui, stebėjimui. Įdomu bus pamatyti, kaip pamerktas svogūnas augins šaknis lyg barzdą, o pasodintas nudžiugins vaikus svogūno laiškais. Ir vėl bus ką veikti: matuoti, skinti, pjaustyti, ragauti ir… nesirgti!

Sveikatinimosi akimirkas dovanojam ir Jums!


 

2016-11-29

Su džiaugsmu, nekantrumu, smalsumu skubėjome į kiemą džiaugtis gausiai iškritusiu sniegu, pasakiška žiemos gamta, akinančiu sniego baltumu!

Norime su visais pasidžiaugti gražiomis, nuotaikingomis, žiemiškomis „ Ežiukų“ grupės foto akimirkomis!


Artėjant Visų Šventųjų, Vėlinių, Moliūgų dienai Natali tėveliai (ačiū Jiems!) mums į grupę atvežė tris didelius moliūgus, tad jau kitą dienelę dirbome, kūrėme išsijuosę! Mūsų grupės vikruolis – stipruolis Rapolas su pagalbininkėmis mergaitėmis Goda ir Emilija karučiais atvežė iš rūbinėlės moliūgus. Susibūrę visi ratu stebėjo, kaip auklėtoja moliūgą pjausto, kapstuoja, flomasteriu braižo veido kontūrus. Išimti sėklytes iš moliūgo vidaus išdrįso tik Austėja, kitiems šis darbas nepatiko… Išskobtas moliūgo dalis ragavome, nusakydami jo skonį ir vitaminų gausą. Sėklytes nutarėme panaudoti rankų darbeliams ir pavaišinti gamtos kambarėlio gyventoją šinšilą.

Kai jau visi darbeliai buvo atlikti, uždegėme žvakutes išskobto moliūgo viduje, taip sušildydami save ir skleisdami aplink malonią šilumą.


Atpupsėjo, atpuškėjo, atriedėjo į smalsiųjų “Ežiukų” grupę šįmet 21 ugdytinis!   Daugybę norų, užmačių turės 14 mergaičių ir 7 berniukai!

Esame smalsūs, išradingi, darbštūs, kūrybiški, žingeidūs! Šiais metais grupės vaikučiai, lydimi auklėtojos, jau lankysis šešiuose veiklos kambarėliuose. Juos visus globos, prižiūrės, ugdys auklėtojos Joana, Daina bei jų padėjėja Birutė. Mūsų grupės šūkis:

Vienas du, vienas du

Augti didelis žadu!

To kryptingai, drąsiai, kūrybiškai, draugiškai bei padedami mūsų šauniųjų Tėvelių ir sieksime!

dscn7455


2015-2016 m.m.

2016 m. birželis. Baigėme mokslo metus! Trumpa istorija apie mus:

Ežiukai – Saulutėje 2015-2016


 

2016-02-04

Šiandien užbaigėme projektą „Draugystės karuselė“!

Projektas apjungė mūsų – „Ežiukų“ – bei „Riešutėlių“ grupes ir tęsėsi net nuo spalio mėnesio. Jo tikslas – užmegzti ir palaikyti draugystę su vyresniaisiais mūsų draugais. Tai svarbu buvo mums, mažiukams „Ežiukams“, nes didžiausias iššūkis – palikti grupę ir pradėti lankytis veiklos kambarėliuose… Teko nugalėti baimes, paliekant grupės aplinką, įgauti pasitikėjimą bendraujant, dalyvaujant bendroje veikloje ne tik su „Riešutėlių“, bet ir su kitų grupių vaikais. Jau rugsėjo mėnesį savo grupėje su arbatėle ir žaidimais laukėme svečių „Riešutukų“. Dar vėliau draugiškai apsikeitėme kūrybiniais darbeliais „Rudeninių lapų girliandos“, puošėme grupes, dalinomės žaislais. Ačiū mūsų Tėveliams – jie irgi įsijungė į mūsų „Draugystės karuselę“ – drauge su vaikais gamino žaismingas dovanėles mūsų draugams „Riešutukams“.

Šiandien, užbaigiant (ir toliau, žinoma, tebetęsiant!) projektą ir planuotus darbus, du draugai – „Riešutėliai“ ir „Ežiukai“ – susirinko į Draugystės rytmetį. Grupių auklėtojos dovanojo vaikams pasakaitę „Trys paršiukai“, puikiai įrodančią tvirtą bičiulystės jėgą! Smagu buvo stebėti vaidinančias auklėtojas, pagelbėti vilkui nupūsti paršelio namą, žaisti draugystės ratelį! Ir ačiū mūsų draugams „Riešutukams“, iš molio pagaminusiems dovanėles – ežiukus!

Mums – geros emocijos ir draugiški apsikabinimai, Jums visiems – gražiausios projekto akimirkos:


2015-12

„Ežiukų“ gyvenimas grupėje ir visame darželyje – aktyvus ir ritmingas! Akimirkos keičia viena kitą, o jų visą glėbį išsaugojo ir Jums padalinti panoro auklėtoja Virgilija:

 


 

2015-09-15

Rudenėlis prinokino gausią obuolių šeimyną!

Mes, kaip tikri „Ežiukai“, juos surinkom, darželio virtuvėj iškepėm, visi kartu skanavom ir dar kitus pavaišinom!

 


2015-09-01

Naujoji „Ežiukų“ grupė jau nuo rugsėjo 1-osios  seka visiems pasakaitę… 

Čia, „Saulutėje“, nuo seno „Ežiukai“ grupėje gyveno. Šiemet mūsų susirinko dvidešimt ir vienas (21!). Trys „ežienės“ saugos vaikučius šituos puikiuos namuos (Edita, Virgilija, Albina). Čia jie žais, sportuos, dainuos, pieš ir deklamuos! Mokysis gražiai draugauti – gal padūkt, paišdykauti 🙂 ! Ir Tėveliai mums padės – mūsų grupė suklestės!

DSCN3301


 

   2014-2015 „Ežiukų“ mokslo metai

2015-05-26

Dalyvavome respublikiniame ekologiniame konkurse „Žalioji palangė“ – kūrybiškai pasistengėme sodinti savo pavasarinius augalėlius! Gavome gražų tai patvirtinantį dokumentą 🙂

Štai mūsų žalia ir linksma palangė:

DSCN1219


2015-04-13

Su šiltais pavasario saulės spinduliais pabudo ir „Ežiukų“ grupės darbininkai! Pasiėmę kastuvėlius, grėbliukus, kibirėlius suskubome ruošti žemę daržui. Visiems rūpi kasti, lyginti, vandeniu žemę aplieti! Su nuotaika gerai dirbėję, džiaugėmės pasodintais augalais: rabarbaru, mėta, katžole, įvairių rūšių žieminiais svogūnais. Tiek, rodos, daug sodinom, o mūsų darže dar liko vietos – būtinai ką nors dar pasodinsim!

Smagūs tie „Ežiukai“ – dar nesuspėjom po sodinimo darbų grįžti į grupę, o jau pasipylė klausimai „kada viskas užaugs?“ 🙂


 

2014-09-01

Mes mažų, bet labai smalsių „Ežiukų“ grupė!

DSCF5100

Šįmet mūsų susirinko dvidešimt: 14 berniukų ir 6 mergaitės. Augti ir pažinti pasaulį – mūsų didžiausias noras! Mums padės aplinka, kurioje gyvename: grupėje galėsime žaisti su draugais, turėdami gausybę įdomiausių žaislų, priemonių meninei kūrybai, socialinei ir emocinei, fizinei, pažinimo ir kalbos raidai. Kasdien mūsų lauks veiklos kambarėliai – paaugom, tad galėsim jau savarankiškai čia lankytis!  Visi esam skirtingi, turim savus norus, gebėjimus, bet auklėtojos vis kartoja, kad kiekvienas esam svarbus!

Žinome, jog metai bus tikrai šaunūs, nes jaučiam pagarbą, dėmesį kiekvienam mūsų, „kodėlčiukų“, klausimui, rūpestingumą, kasdienį skatinimą žaisti, draugauti, kurti ir nenustoti džiaugtis vaikyste!

Žengti pirmyn mums padės auklėtojos Dana, Irena, auklėtojos padėjėja Rita. Smagu tai, kad jos visos turi mažų anūkėlių,  tad tikrai jaučia, kokių pasakaičių prieš miegą tikrai klausytume! Didelė ir šauni tėvelių komanda – irgi visad kartu su mumis!

Mes kasdien augsime – ir tai ŠAUNU!

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-11-09