Aš – Jūsų didžiausias džiaugsmas. Gyvenimo prasmė. Aš sugebu atnešti Jums laimę, nes Jūs mano artimiausi, brangiausi žmonės. Mano Motina ir Tėvas – geriausi ir gražiausi pasauly. Aš – Jūsų didžiausias rūpestis, Jūsų vargelis, nemiegotos naktys ir ašaros. Sugebu pareikalauti iš Jūsų geriausių valandų, sugebu sugriauti Jūsų planus. Aš – neparašytas mokslinis darbas, nepastatyti namai… Bet aš – žmogus. Mane reikia ne tik prausti, šukuoti, maitinti. Su manim reikia kalbėti, dainuoti, sekti pasakas. Manyje reikia matyti ir gerbti ŽMOGŲ. Ir aš juo būsiu. Būsiu didžiausia Jūsų laimė.
ADAPTACIJA ankstyvojo amžiaus grupėje - visad "skausminga" tėvams tema. Jums, Tėveliai, bus įdomu tai, kad:
1. Pirmą kartą būsimuosius lopšelinukus su tėveliais į darželį pakviečiame ne rugsėjo mėn., o dar gegužės mėnesį - kad susipažintų su aplinka, auklėtojomis, išsakytų rūpimus klausimus ir gautų atsakymus.
2. Rugsėjis - tai mėnuo, kai už nepilnai "prabūtas" dienas (nors jau esate grupės sąrašuose) mokėti ankstyvojo amžiaus grupės ugdytiniams ("lopšiukams") mokėti nereikia. Nereikia pateikti ir nelankymą pateisinančių pažymų.
3. Visuomet esat laukiami grupėje: adaptaciniu periodu Jūsų buvimas ramins vaiką, o ir patys jausitės geriau 😊
Pirmosios vaiko dienos darželyje Jums, Tėveliai, kelia nerimą ir rūpestį . Iškyla daugybė klausimų: kaip vaikas jausis naujoje vietoje, ar neverks, ar tinkamai bus prižiūrėtas ir pan. Natūralu, kad Jums svarbūs atsakymai į šiuos ir kitus klausimus.
ATMINKITE:
JEI IŠSISKIRIANT VAIKAS VERKIA:
JEI NORITE KARTU SU VAIKU PABŪTI GRUPĖJE, pasirenkite iš anksto, kuo sudominsite ne tik savo, bet ir kitus vaikus (pavartysit knygelę, pažaidinsit ar kt.). Neturite būti tik savo vaiko prižiūrėtojas. Atėjęs į grupę Jūs – jos narys. Nereiktų nešti vaikui saldumynų – tai veiksminga tik laikinai.
REKOMENDUOJAME parsinešti iš darželio grupės ar veiklos kambarėlių žaislų, ypač savaitgaliais. Taip dar labiau "priartėsite" prie darželio.
VERTA PASKAITINĖTI:
Pedagogė: prieš leisdami vaiką į darželį, tėvai turi padaryti kai ką svarbaus
A. Landsbergienė įvardija, kokio amžiaus vaikai darželyje apsipranta lengviausiai
Ką daryti, kad atvestas į darželį vaikas neverktų?
Gydytoja psichiatrė - apie vaikų darželio naudą vaikui ir tėvų lūkesčius
Kaip palengvinti vaiko adaptaciją darželyje (1)
Šiame kambarėlyje gerą nuotaiką sukuria aktyvus judėjimas, smagūs žaidimai, „išsidūkimas“, bičiulystė!.. Čia rieškučiomis semiama sveikata!
- kambarėlis vilioja užburiančiomis istorijomis, teatrinėmis lėlėmis. Čia atidaroma jausmų, emocijų, išgyvenimų, įspūdžių skrynia...
- kambarėlis pasitinka smagiais garsais! Čia gali šokti, dainuoti, groti, klausytis savęs, išgirsti kitus ar net pasijusti kompozitorium!
- kambarėlis atveria duris į pažinimo pasaulį: čia gyvena skaičiukai, spalvos, dydžiai, figūros... Galveles pasukti ir į draugišką ratą susėsti kviečia žaidimai – žaidimėliai!
- kambarėlis padeda pažinti supantį pasaulį stebint, tyrinėjant, ieškant ir atrandant, smalsaujant, sodinant, daiginant, prižiūrint... Čia gerbiama gyvybė ir stiprinama atsakomybė.
- kambarėlyje karaliauja spalvos ir vaikų norai, o visoje žaismingoje aplinkoje apsigyvenęs kūrybiškumas ir fantazija!