Tradicijos

Darželis – žinomas ir gerai „matomas“ mieste. Esam spalvinga, aktyvi ir savas gilias tradicijas turinti „Saulutė“!

Mums didelė garbė kasmet žaismingai prisijungti prie Pakruojo miesto švenčių organizavimo – sukviečiam  miesto mažuosius gyventojus į išradingai įkurtą  „Vaikų kūrybos miestelį“.

Džiugu, kad jau prieš keletą metų mūsų inicijuotą „Dieną be automobilio“ šiandien švenčia visas Pakruojo miestas! Vaikišku triukšmu pažadinam miestą, kviesdami atsisakyti automobilio ir jo keliamos taršos.

 

DSC00113

Rudeninis bėgimas Pakruojo miesto ar Pakruojo dvaro takais – mūsų kasmetinė tradicija. Gausiam miestiečių ir svečių būryje dažnai būnam patys mažiausi, bet ištvermingi ir gausiai su tėveliais susirinkę bėgikai! Darželyje po šio bėgimo iškilmingai pagerbiam ir pasveikinam dalyvavusius draugus!

IMG_0034

Visos etnokultūrinės šventės – mūsų kasmetinis pasididžiavimas! Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimas – su dainų šventėm ir jaunaisiais dirigentais, žemėlapio dėliojimu, pilių statybom, duonelės raikymu,  „gintarinėm“ dienom ir senųjų „rakandų“ parodom; Šv. Velykos – su įspūdingais linksmais rekordais; paukščių sugrįžimo šventės, Žemės dienos paminėjimas – su naujų namučių paukštukams gamyba ir įkūrimu; Užgavėnės – su Morių paradu, kalnais blynų, rytiniu persirengėlių pasveikinimu ir atrakcijomis;  Šv. Kalėdos – su siurprizais ir žaidimų gausa vaikams, Padėkos vakariene įstaigos aktyvui ir tėveliams, šiltu Angelų apsilankymu, „Pirmųjų Kalėdų“ vaidinimu miesto senjorams ir t.t.

 

DSCN0268

Priešmokyklinukai turi puikią tradiciją – keliauti! Kasmet žydint tulpėms aplankome Burbiškio dvarą, Kleboniškio kaimo muziejų, saldžiai pramogaujame Šiaulių šokolado fabrike, vykstame į Radviliškio geležinkelio stotį ir traukiniu keliaujame į Šiaulius, viename iš didžiųjų miestų žiūrime kino filmą vaikams, o esant galimybei visad apsilankome  miesto savitumus atskleidžiančiuose Pakruojo kampeliuose.

DSC09625

Kasmet organizuojame Atvirų durų dienas bendruomenei.  Darželio durys visad atviros, tačiau tokios dienos – tai puiki proga išsamiau pabendrauti su grupių ir veiklos kambarėlių auklėtojomis, pabūti vaikų veiklos dalyviais, susipažinti su turima ugdomųjų priemonių gausa. Nepatikėsit, bet tėveliams tenka ir pasportuoti, ir galvelę dėliones įveikiant pasukti, ir molio ąsočius lipdyti ir daugybę kitų darbų nuveikti!

DSC07537

Nuo 2011 metų darželis ėmėsi šaunios, originalios iniciatyvos – sušaukti į vieną būrį visus Lietuvos darželius, turinčius „Saulutės“ vardą. Pasirodė, jog tokių besama net 17! Pirmasis pakruojiečių organizuotas „Saulučių“ sambūris davė gražią pradžią susitikti saulutiečiams kasmet.  Jau susitikome ir Kupiškyje, Joniškyje, Raseiniuose, Gargžduose. Kitąmet visos „Saulutės“ susiburs Alytuje. Šauni tradicija!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Susitikti su būsimomis mokytojomis – dar viena kasmetinė mūsų tradicija. Vaikams ir tėvams tokie susitikimai – įdomūs ir naudingi.  Be to, stengiamės išlaikyti jau seną, dar „Versmės“ mokyklos gyvavimo laikotarpiu atsiradusią tradiciją – spalio mėn. aplankyti buvusius ugdytinius, jau „kramsnojančius“ pirmokėlio riešutus. Džiugu – esam visad laukiami!

Taip pat gegužės mėnesį į svečius kviečiame būsimųjų lopšelinukų – ankstyvojo amžiaus vaikų – tėvelius: supažindiname juos su grupe, pedagogais, būsimais siekiais, aplinka, kurioje gyvens mažieji. Ateinančiuosius priimam su džiugesiu!