Kas yra UTA? Kodėl atnaujinamas ugdymo turinys?
Visame pasaulyje nuolat vyksta pokyčiai, todėl neišvengiamai daugelyje šalių ugdymo turinys atnaujinamas kas 10–12 metų. Lietuvoje Bendrųjų ugdymo programų (BUP) kūrimas ir jų atnaujinimas, kaip nuolatinis ir nenutrūkstamas procesas, prasidėjo dar iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. ir tebesitęsia iki šiol.
Paskutinį kartą BUP buvo atnaujintos 2008 metais. Taigi ir vėl atėjo metas pokyčiams, tad UTA - tai ugdymo turinio ATNAUJINIMAS. Tam būtina tinkamai pasirengti. "Saulutei", kaip ir visoms Lietuvos ugdymo įstaigoms, svarbu įsipareigoti sukurti palankią mokytojo darbui aplinką ir veikti kolegialiai. Bendras tikslas - vaiko gerovė.
Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. švietimo įstaigose jau pradėtas atnaujintos priešmokyklinio ugdymo programos įgyvendinimas. 2024-2025 -ieji - ikimokyklinio ugdymo programos atnaujinimo metai.
Kas svarbu?
Priešmokyklinio ugdymo programoje išskirtos 6 ugdymosi sritys: gamtamokslinis ugdymas, kalbinis ugdymas, matematinis ugdymas, meninis ugdymas, visuomeninis ugdymas, sveikatos ir fizinis ugdymas. Visos ugdymosi sritys yra lygiavertės ir ugdomos integraliai su kompetencijomis. Vaikai žinias įgis integraliai – stebėdami, eksperimentuodami įvairiose aplinkose, ugdantis 7 pagrindines kompetencijas: pažinimo, skaitmeninę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kūrybiškumo, pilietinę, kultūrinę ir komunikavimo. Priešmokykliniame ugdyme taikomas formuojamasis vaikų pasiekimų vertinimas, iliustruojantis vaiko pažangą pagal amžių. Pasiekimai aprašomi pagal tris pasiekimų lygius: iki pagrindinio, pagrindinį ir aukščiau pagrindinio.
Ikimokyklinio ugdymo programoje - naujosios ikimokyklinio ugdymo GAIRĖS (su pakitusiomis pasiekimų sritimis ir Gairių priedu - ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymosi pasiekimų aprašu); programų peržiūrėjimas iš esmės.
SUPAŽINDINAME 😊
Bendruomenei -pristatymas apie UTA
Direktoriaus įsakymas dėl UTA komandos sudarymo įstaigoje
Direktoriaus įsakymas dėl UTA koordinatoriaus skyrimo įstaigoje
Šiame kambarėlyje gerą nuotaiką sukuria aktyvus judėjimas, smagūs žaidimai, „išsidūkimas“, bičiulystė!.. Čia rieškučiomis semiama sveikata!
- kambarėlis vilioja užburiančiomis istorijomis, teatrinėmis lėlėmis. Čia atidaroma jausmų, emocijų, išgyvenimų, įspūdžių skrynia...
- kambarėlis pasitinka smagiais garsais! Čia gali šokti, dainuoti, groti, klausytis savęs, išgirsti kitus ar net pasijusti kompozitorium!
- kambarėlis atveria duris į pažinimo pasaulį: čia gyvena skaičiukai, spalvos, dydžiai, figūros... Galveles pasukti ir į draugišką ratą susėsti kviečia žaidimai – žaidimėliai!
- kambarėlis padeda pažinti supantį pasaulį stebint, tyrinėjant, ieškant ir atrandant, smalsaujant, sodinant, daiginant, prižiūrint... Čia gerbiama gyvybė ir stiprinama atsakomybė.
- kambarėlyje karaliauja spalvos ir vaikų norai, o visoje žaismingoje aplinkoje apsigyvenęs kūrybiškumas ir fantazija!