Ir vėl esam "Žaliosios palangės" nominantai!

Atnaujinta 2023 gegužės 15


Nuo 2014 metų Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja  pavasario dvasios pajutimo konkursą „Mano žalioji palangė“. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką, ugdyti atsakomybę už savąją aplinką. Esam nuolatiniai šio konkurso dalyviai ir nesyk įvertinti už įdomius sprendimus.

Kasmet konkurse siūloma orientuotis vis į kitą aktualią nūdienai tematiką. Anot konkurso rengėjų, augalai yra neišsenkantis techninių ir architektūrinių atradimų bei genialių sprendimų šaltinis, tad šįmet buvo siūloma sukurti kompoziciją tema „Augalų architektūra ir dizainas“.  Konkurse dalyvauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo įstaigos, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, kitų švietimo paslaugų teikėjai, pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės, šeimos...

Šiais metais dalyviai konkursui pateikė apie 400 savo žaliųjų kūrybiškų nuotraukų. Tarp atrinktų 27-ių  įdomiausių nominuotų darbų - ir mūsiškis 😊 Gamtos veiklos  kambarėlyje besilankiusių žingeidžių vaikų sukonstruotas žalias namas pačių vaikų pavadintas "Pipiriniu nameliu". Cituojame šio nameliuko aprašymą: „Simboliška, bet gausi gamtos veiklos kambarėlyje besilankiusių vaikų komanda savo „pipirinį“ namelį suprojektavo „Žiniuko“ laboratorijoje. Pipirnė labai greit parodė stiebelį, lapelius, šakneles - jie visi buvo skubūs augime, mat, drėgmės ir rūpestingos vaikų priežiūros tikrai pakako ? Išnagrinėjom mikroskopu - vaikų žodžiais tariant, pamatėm „pipirinius“ tiltus! Gamtos kambarėlyje - daug gyventojų, bet mūsų „pipirinio“ namelio konstrukcijos rezultatas skoniu ir kvapu patiko tik afrikinei sraigei ir šnypščiantiesiems tarakonams... Ir mums tas jų kvapas nelabai..., bet galvoti, kurti, modeliuoti, prižiūrėti, stebėti tikrai patiko!“.
Džiaugiamės: gamtos kambarėlio auklėtoja Neringa subūrė šaunią mažųjų gamtininkų komandą!
Jau gegužės 25-ąją esame kviečiami į Vilniaus universiteto Botanikos sodą, kur vyks ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laureatų apdovanojimo šventė.
Vis nugirstam džiugių nusistebėjimų, kad darželis "Saulutė" turi tokį šaunų gamtos (ir ne tik!) kambarėlį. Kviečiam bet kada užsukti visus norinčius mažus ir didelius pakruojiečius - supažindinsim ne tik su mūsų gyventojais (vėžliais, amadinais, afrikine sraige, gyvalazdėm, Madagaskaro tarakonais, žuvytėm, šinšilais...), bet ir papasakosim, kokiu šauniu ritmu ir dideliais mažųjų vaikų atradimais gyvenam!
Rekomendacijos tėveliamsRekomendacijos tėveliams LogopedėLogopedė Mitybos specialistėMitybos specialistė

Sporto kambarėlis

Sporto kambarėlis

Šiame kambarėlyje gerą nuotaiką sukuria aktyvus judėjimas, smagūs žaidimai, „išsidūkimas“, bičiulystė!.. Čia rieškučiomis semiama sveikata!

Plačiau »

Pasakų kambarėlis

Pasakų kambarėlis

- kambarėlis vilioja užburiančiomis istorijomis, teatrinėmis lėlėmis. Čia atidaroma jausmų, emocijų, išgyvenimų, įspūdžių skrynia...

Plačiau »

Muzikos kambarėlis

Muzikos kambarėlis

- kambarėlis pasitinka smagiais garsais! Čia gali šokti, dainuoti, groti, klausytis savęs, išgirsti kitus ar net pasijusti kompozitorium!

Plačiau »

Kodėlčiukų kambarėlis

Kodėlčiukų kambarėlis

- kambarėlis atveria duris į pažinimo pasaulį: čia gyvena skaičiukai, spalvos, dydžiai, figūros... Galveles pasukti ir į draugišką ratą susėsti kviečia žaidimai – žaidimėliai!

Plačiau »

Gamtos kambarėlis

Gamtos kambarėlis

- kambarėlis padeda pažinti supantį pasaulį stebint, tyrinėjant, ieškant ir atrandant, smalsaujant, sodinant, daiginant, prižiūrint... Čia gerbiama gyvybė ir stiprinama atsakomybė.

Plačiau »

Dailės kambarėlis

Dailės kambarėlis

- kambarėlyje karaliauja spalvos ir vaikų norai, o visoje žaismingoje aplinkoje apsigyvenęs kūrybiškumas ir fantazija!

Plačiau »