Iš kartos į kartą. Amatų dienos.

Atnaujinta 2023 vasario 19


Mūsų darželio šaunioji "Bitučių" grupė drauge su šios grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Obrikiene, meninio ugdymo mokytoja Gerda Čepinskiene bei mokytojos padėjėja Indre Razgaitiene, puoselėdami etnokultūros tradicijas dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų etnokultūriniame projekte „Iš kartos į kartą. Amatų dienos“. Šį projektą organizavo ir koordinavo Kauno rajono Eigirgalos lopšelis-darželis. Projekto tikslas – ugdyti vaikų bendrąsias kompetencijas per etninės kultūros puoselėjimą. Džiaugiamės šia gražia patirtimi, nes etnokultūros tradicijos gyvos ir mūsų „Saulutėje“.

Projekto metu vaikus supažindinome su vienu iš seniausių amatų - žvakių gamyba. Įstaigoje veikia gamtos kambarėlis, tad susipažinti su bitučių gyvenimu pradėjome jau anksčiau: vartėme enciklopedijas, kitas pažintines knygeles apie biteles, stebėjome bitutę pro mikroskopą, tad, draugiškai susėdę už bendro stalo, jau žinojome, kokios veiklos mūsų lauks.

Žvakininkystės popietės dirbtuvėlėse vaikai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinojo apie medaus naudą ir jį skanavo, nusakė jo skonį, požymius. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažino su skirtingų rūšių (sojų, parafino, vaško) žvakėmis, jų paskirtimi praeityje ir šiomis dienomis. Džiugiausia vaikams, kai patys gali prisiliesti prie žvakių gaminimo - drauge išbandėme žvakelių gaminimo techniką iš bičių korių. Tylus ir jaukus susikaupimas buvo sukant, vyniojant ir smagumas bei nustebimas – jau gavus rezultatą! Dirbtuvėlėse stiprintos įvairios vaikų kompetencijos ir gebėjimai – pažinimas, komunikavimas, kūrybiškumas, estetinis ir meninius suvokimas.

Nuostaba, jauki atmosfera, atsiminimai, vaikiškas džiaugsmas pagaminus rankų darbo žvakelę ir gera nuotaika liejosi per kraštus - vaikai ne tik grupėje pasidarė parodėlę, bet ir pažadėjo žvakių gamybos amato išmokinti savo šeimos narius.

Šaunus laikas!

18868
18869
18870
18871
18872
18873
18874
18875
18876

Spustelkite ant nuotraukos, jog ją padidintumėte

_n_n68UI

 

Rekomendacijos tėveliamsRekomendacijos tėveliams LogopedėLogopedė Mitybos specialistėMitybos specialistė

Sporto kambarėlis

Sporto kambarėlis

Šiame kambarėlyje gerą nuotaiką sukuria aktyvus judėjimas, smagūs žaidimai, „išsidūkimas“, bičiulystė!.. Čia rieškučiomis semiama sveikata!

Plačiau »

Pasakų kambarėlis

Pasakų kambarėlis

- kambarėlis vilioja užburiančiomis istorijomis, teatrinėmis lėlėmis. Čia atidaroma jausmų, emocijų, išgyvenimų, įspūdžių skrynia...

Plačiau »

Muzikos kambarėlis

Muzikos kambarėlis

- kambarėlis pasitinka smagiais garsais! Čia gali šokti, dainuoti, groti, klausytis savęs, išgirsti kitus ar net pasijusti kompozitorium!

Plačiau »

Kodėlčiukų kambarėlis

Kodėlčiukų kambarėlis

- kambarėlis atveria duris į pažinimo pasaulį: čia gyvena skaičiukai, spalvos, dydžiai, figūros... Galveles pasukti ir į draugišką ratą susėsti kviečia žaidimai – žaidimėliai!

Plačiau »

Gamtos kambarėlis

Gamtos kambarėlis

- kambarėlis padeda pažinti supantį pasaulį stebint, tyrinėjant, ieškant ir atrandant, smalsaujant, sodinant, daiginant, prižiūrint... Čia gerbiama gyvybė ir stiprinama atsakomybė.

Plačiau »

Dailės kambarėlis

Dailės kambarėlis

- kambarėlyje karaliauja spalvos ir vaikų norai, o visoje žaismingoje aplinkoje apsigyvenęs kūrybiškumas ir fantazija!

Plačiau »